Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

woman touching her neckLipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu możliwa jest eliminacja regionalnych depozytów tłuszczowych.
Jest to doskonała metoda dla osób, które chcą się pozbyć nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie pragną uniknąć inwazyjnej operacji chirurgicznej.
Zabieg lipolizy polega na podaniu (wstrzyknięciu) bezpośrednio do tkanki tłuszczowej mieszaniny substancji chemicznych, w celu jej redukcji.
Pacjentki najczęściej decydują się na lipolizę „drugiego podbródka”. Zabieg znajduje także zastosowanie w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki, plecy, uda, biodra – „bryczesy”, zlokalizowane tłuszczaki).
Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej powoduje rozerwanie ścian komórek tłuszczowych, uwolnienie tłuszczu a następnie jego rozbicie. Skóra dzięki swoim właściwościom elastycznym naciąga się i po zabiegu pozostaje gładka i jędrna.

Kwalifikacja do zabiegu:

Przed zabiegiem pacjent jest kwalifikowany na podstawie zebranego wywiadu lekarskiego.
Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu są:
– ciąża i okres karmienia piersią
– infekcja skóry
– nadmierna otyłość
– nieuregulowana cukrzyca
– alergia na skladniki preparatu
– leczenie przeciwzakrzepowe
– padaczka

Zalecenia:

– przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków zmniejszających krzepnięcie krwi, przeciwzapalnych.

– po zabiegu:
może wystąpić zaczerwienienie, miejscowa bolesność, swędzenie, niewielki obrzęk w miejscach wkłucia, nadwrażliwość na dotyk i ucisk .
– przez pierwsze 3-5 dni po zabiegu należy pić 2 litry wody.

Efekt po jednym zabiegu w postaci zmniejszenia obwodów jest widoczny po ok. 2-3 tygodniach. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej zabiegi przeprowadza się w serii.